SA-BA Endüstriyel Ürünler A.Ş.
Ar-ge

Sa-ba, otomotiv sektöründe elde ettiği deneyim ve birikiminin ışığında geleceğin aydınlatma ürünlerini tasarlayıp geliştirirken, bilimsel tabanlı araştırma ve geliştirme yöntemlerini uygulamakta, faaliyet alanlarını teknolojik gelişmelerin paralelinde sürdürmektedir.

Hedef, her geçen gün teknolojik gelişme yaşanan aydınlatma elemanları tasarım ve üretiminde müşteri taleplerini yanıtlama süresini kısaltmak ve rekabet ortamında rakiplere karşı güçlü bir konumda kalmaktır.

• Mekanik tasarımları Catia V5, Creo (ProEngineer) ve Solidworks programlarıyla gerçekleştirilen ürünlerin optik kontrolleri OPTIS programıyla gerçekleştirilir.

• Aydınlatma elemanları proses tasarım-üretim öncesi OPTIS analiz programıyla hızlandırılır.

• LED devreler ve elemanlarla mekanik tasarıma paralel PCB kart tasarımları, ürüne göre geliştirilip gerekli ışık kaynakları ve regülasyon sınırlarında üretilerek ürünlere yerleştirir.

• Ürün geliştirme sürecinde fotometri ve renk ölçümleri kurum içi laboratuvarlarda yapılarak ECE, SAE ve CCC standartlarına uyumluluğu denetlenir. Prototipler üzerinde gerçekleştirilen ölçümler ve laboratuvar sonuçları, geliştirme aşamasında geriye dönük müdahale yapma ve sorunsuz üretim sağlar.

• Ürün gerçekleştirme sürecinin mükemmelliği uzman kadroyla güven altına alınır. Yazılım (CAE) ve hızlı prototipleme, malzeme ve performans testinde güvenilir çözüm ortakları kullanılır.